OMG Show Sedláček a Hošek I HledamBoha.cz

OMG talk show s T. Sedláčkem a P. Hoškem: I nevěřící vidí Boha, který je dobrý

    

Jak jde křesťanství dohromady s moderní dobou? A mají nějakou víru lidé, kteří prohlašují, že v Boha nevěří? Nejen nad těmito otázkami se v knihovně františkánského kláštera v Praze setkali ekonom Tomáš Sedláček a teolog, religionista a kazatel Pavel Hošek.

Shodli se na tom, že někteří křesťané jsou ostýchaví, bázliví či podezíraví vůči výzvám, které přináší současná doba. „Tvořivé myšlení, které se pere s výzvami doby přítomné i budoucí, je bytostně spojeno s vírou, láskou a nadějí, o nichž čteme v Bibli. Dnes tu odvahu a otevřené hledí trochu postrádám,“ poznamenal k tomu Pavel Hošek. Podle něj by „křesťanství mělo vonět odvahou, tvořivostí a nadějí.“

„Víra v to, že Bůh je dobrý, to je křesťanství,“ navázal Tomáš Sedláček, podle něhož „jsou někteří nevěřící větší věřící, než věřící. Mnohdy věří v lepšího Boha než my, a to zajímavějším způsobem než řada lidí, kteří konvenčně chodí do kostela,“ dodal. 

Křesťané by se neměli bát „pustit si na tělo“ různé životní otázky. „Pochybnost je bytostným rozměrem víry. Neznamená to ale, že pochybnost zvítězí, i když to některý den tak vypadá. Zralá víra je taková, která se naučila žít s nezodpovězenými otázkami a pochybnostmi,“ uvedl Pavel Hošek.

Čím Pavla Hoška ho Jaroslav Foglar, Bohumil Hrabal, C. S. Lewis a J. R. R. Tolkien? A jak Tomáš Sedláček rád tráví neděli? Odpovědi zaznívají ve videu toho dílu OMG Show.

Co je OMG talk show?

O hledání smyslu života, radosti i pochybnostech: Známé osobnosti v OMG talk show hovoří o tom, jak víra vstupuje do jejich osobního i pracovního světa. Seriál vznikl ve spolupráci s projektem HledamBoha.cz, jako moderátorka jím provází Ellen Makumbirofa, úspěšná autorka žánru slam poetry, vyznáním evangelikální křesťanka.

Odkaz na všechny díly OMG talk show