OMG Show Andrš a Kazma I HledamBoha.cz

OMG talk show s Kazmou a V. Andršem: Mega silný příběh, který zahýbal světem

     

Oba jsou influenceři s velkým dosahem, ale každý trochu v jiné oblasti. Kazma Kazmitch vymýšlí na internetu kousky strhující pozornost, kazatel Vašek Andrš vypráví o Bohu ve svém Kostele jinak. Inspiruje i Kazmu, jak zaznělo při společném natáčení v sakristii pražského kostela Nejsvětějšího Salvátora.

„Oba jsme takoví, že když nás věci zajímají, chceme jít dál,“ řekl Vašek, který vede i skutečný Kostel jinak, jak se jmenuje sbor Církve bratrské v Šumperku. Kazma prozradil, že internetová kázání ho už před nějakou dobou zaujala pro svou srozumitelnost. „Není to pro každého a je těžké mluvit veřejně, před publikem, které o to nestojí, o tak osobních věcech jako víra. Vašek je křesťan a věří v Ježíše Krista a jeho příběh. Já věřím v to, že ten příběh je mega silný a zahýbal světem. Myslím, že v životě je lepší věřit než nevěřit, protože víra člověku viditelně dává benefity navíc,“ uvažuje Kazma.

V nadsázce dodává, že ho Vaškova kázání „natáhla na háček“, ale stále se považuje spíše za zaujatého pozorovatele světa víry. „Občas jdu do kostela, když jdu kolem. Třeba jen tak sednout, nasát atmosféru. Nemodlím se tam, ale je to tiché klidné místo s nějakou energií,“ popisuje se zmínkou karlínského kostela v Praze. „Je to otázka srdce, otázka lásky, ne intelektu,“ říká k přijetí víry Vašek Andrš, který je svou cestu k Bohu nalezl až v dospělosti.

Bude Kazma jednou kazatelem? A cituje bezděky z Bible, kterou si koupil? Povolí mu Vašek spát při svém kázání? Odpovědi najdete v OMG talk show.

Co je OMG talk show?

O hledání smyslu života, radosti i pochybnostech: Známé osobnosti v OMG talk show hovoří o tom, jak víra vstupuje do jejich osobního i pracovního světa. Seriál vznikl ve spolupráci s projektem HledamBoha.cz, jako moderátorka jím provází Ellen Makumbirofa, úspěšná autorka žánru slam poetry, vyznáním evangelikální křesťanka.

Odkaz na všechny díly OMG talk show