OMG Show Sadílek a Drtinová I HledamBoha.cz

OMG talk show s D. Drtinovou a J. Sadílkem: Svědomí přesně ví, když uhneme

O hledání smyslu života, radosti i pochybnostech: Známé osobnosti v OMG talk show hovoří o tom, jak víra vstupuje do jejich osobního i pracovního světa. Seriál vznikl ve spolupráci s projektem HledamBoha.cz, jako moderátorka jím provází Ellen Makumbirofa, úspěšná autorka žánru slam poetry, vyznáním evangelikální křesťanka.

Málokterý politik by asi o novinářce a moderátorce Daniele Drtinové řekl, že je moc fajn. Františkán Jakub Sadílek to prohlásil, přátelí se už dlouho. Společně mluvili o poznávání víry.

„V určitou chvíli mě prostoupil zvláštní pocit marnosti, co tam dělám. Přestal jsem jíst, nemluvil, a doma jsem si otevřel Bibli, kde bylo napsáno, abych vyšel ze své rodiny,“ popsal Jakub Sadílek příhodu z rodinné oslavy v době svého dospívání. Cesta do kláštera byla ještě dlouhá a její zákruty přibližuje další historka, tentokrát s dívkou při diskotéce na středoškolském lyžařském kurzu: „Najednou ze mě vypadlo: Já se ti omlouvám, já asi budu kněz. Sám jsem se tomu divil, bylo to těžké, ještě dva roky jsem to rozcházel,“ uvedl současný františkán.

Také pro Danielu Drtinovou nebylo přijetí víry přímočarým procesem, jak otevřeně popisuje v rozhovoru. Pokřtít se nechala ve svých 33 letech. Co by poradila mladým lidem, kteří uvažují, jak být v životě rovní? „Poslouchat svědomí, poslouchat ten vnitřní nástroj, který vždycky přesně ví, když uhneme. A když uhneme, tak nepropadat pocitům zmaru, nevyčítat si to a nepřestat se mít rád, ale vždycky mít tendenci vrátit se k pravdě,“ sdělila novinářka.

A recept Jakuba Sadílka? „Nebát se riskovat, ale riskovat v lásce. Třeba jít mezi lidi bez domova, vykonat nějakou extrémní pouť, což bych mladým lidem doporučil, mít dobré přátelé, se kterými se vzájemně podrží a podpoří v hezkých cílech a ideálech.“

Umí Daniela Drtinová přijímat chválu? A má sny, které ji přivádějí k víře? Jaké ultimátum dal Jakub Sadílek Bohu, než se stal knězem? Odpovědi najdete v OMG talk show!