OMG Show Pastoral Brothers I HledamBoha.cz

OMG talk show s Pastoral Brothers: Víru nelze nutit, ale je třeba ji nabízet

  

Patří mezi nejviditelnější křesťanské osobnosti ve světě sociálních sítí. Dvojice evangelických farářů Jakub Malý a Karel Müller – Pastoral Brothers – dovede oslovit i lidi mimo církev, osvědčeným prostředkem se stal osobitý humor, s nímž komentují události veřejného života.

„Naším cílem je dostat křesťanská témata k širší veřejnosti způsobem, kterému bude rozumět,“ vysvětluje Karel Müller. Při používání humoru je podle něj důležitá sebeironie, která často předejte negativní reakci. „Na Čechy musíme jít se srandou a střelit se do vlastní nohy předtím, než oni zaútočí na nás,“ říká Karel s nadsázkou. A jeho kolega Jakub Malý dodává: „Jinak to nejde, protože kdybychom začali na vážno, pak by hejtů se vším možným, co lze o církvi říci negativního, přicházelo mnohem víc než teď.“

Pastoral Brothers vnímají svou činnost ve světě sociálních médií jako součást své farářské práce: tou není obracet druhé na víru, ale nabízet ji jako životní cestu. „Víru vnutit nejde, to buď přijde, nebo nepřijde, ale vždy je to svobodné rozhodnutí,“ uvádí Jakub Malý a dodává: „Křesťan nemusí být misionářem, nabízet víru. Stačí, když ji žije. Třeba někoho osloví právě svým autentickým životem z víry.“

Farářská dvojice se často vyslovuje i k otázkám, které často rozdělují i samotné křesťany, například v oblasti sexuální morálky. „Snažíme se nabídnout alternativu pro lidi, kteří žijí trochu jinak, ale zároveň chtějí s Bohem. To, že nežijí podle pravidel, neznamená, že by nebyli hodni vstoupit do kostela,“ vysvětluje Karel Müller.

Proč zakládali pěvecký sbor, ačkoli ani jeden neumí zpívat? Jsou rádi, když někdo žije podle křesťanských hodnot, ale v Boha nevěří? A je v Bibli nějaký bizarní obsah? Odpovědi najdete v OMG show!

Co je OMG talk show?

O hledání smyslu života, radosti i pochybnostech: Známé osobnosti v OMG talk show hovoří o tom, jak víra vstupuje do jejich osobního i pracovního světa. Seriál vznikl ve spolupráci s projektem HledamBoha.cz, jako moderátorka jím provází Ellen Makumbirofa, úspěšná autorka žánru slam poetry, vyznáním evangelikální křesťanka.

Odkaz na všechny díly OMG talk show