OMG Show Vacvalová a Semela I HledamBoha.cz

OMG talk show s L. Vacvalovou a P. Semelou: Když to nedoběhneš, tak to prostě dojdeš

  

Jak poznat hranice svých možností? Slovenská herečka, moderátorka a modelka Lenka Vacvalová a katolický kněz Pavel Semela v tom mají jasno – běh. Pro oba se stal nejen jejich vášní, ale i způsobem, jak poznat své limity.

Oba dva přiznávají, že zpočátku o běhání nejevili příliš velký zájem. „Nesnášela jsem běh, neběhala jsem, měla jsem na základce z běhu omluvenku a bylo to něco, co bych v životě nedělala,“ říká Lenka Vacvalová a dodává, že v jejím životě však došlo k okamžiku, kdy se vše změnilo a z neoblíbené činnosti se stala zábava.

O tom, že běh není jen o relaxaci, ale že často při něm může být člověk na pokraji svých sil, ví oba své. „Už třetí den jsem byla se svými silami úplně na dně, protože mě chytala neskutečná bolest šlach,“ vypráví Lenka o jednom svém zážitku, kdy vnímala, že už nebude moct běžet dál a dodává: „sama jsem si v sobě vše srovnala a pověděla jsem si, když to nedoběhneš, tak to prostě dojdeš.“

„Právě ve chvíli, kdy člověk prožije tu krizi a tu těžkost a sáhne si někam na dno a s pokorou to přijme, tak vlastně dostane novou sílu,“ dělí se Pavel o svoji zkušenost.

„Já nehledám fyzické hranice, já hledám ty emoční, možná duchovní, protože v tom je něco víc, něco, co je nad člověkem a je to neskutečně silné,“ připojuje se Lenka a poukazuje na to, že i v „obyčejném“ běhání může člověk najít kus duchovní roviny.

Na co Lenka u běhu myslí? Řeší oba, jak u běhu vypadají? A co berou Lenka a Pavel jako svůj největší úspěch? Odpovědi najdete v OMG show!

Co je OMG talk show?

O hledání smyslu života, radosti i pochybnostech: Známé osobnosti v OMG talk show hovoří o tom, jak víra vstupuje do jejich osobního i pracovního světa. Seriál vznikl ve spolupráci s projektem HledamBoha.cz, jako moderátorka jím provází Ellen Makumbirofa, úspěšná autorka žánru slam poetry, vyznáním evangelikální křesťanka.

Odkaz na všechny díly OMG talk show