Tajemství Vánoc - Kurzy o životních a duchovních otázkách
HledamBoha.cz

Tajemství Vánoc

Nahlédněte za symboliku vánočních svátků a objevte jejich skutečný odkaz. Smysl Vánoc pro vás už nikdy nebude tajemstvím.

Tajemství Vánoc

Popis kurzu

Vánoce spolu prožívají miliardy lidí po celém světě, s kostelem i bez něj. Směsice křesťanských symbolů a lidových tradic dělá z dnešních vánočních oslav pěkný bramborový salát. Kde se vlastně křesťanské Vánoce vzaly a co je jejich jádrem? 

Rozsvítit svíčky, postavit betlém, zazpívat Tichou noc, zabalit dárky. Řada vánočních tradic stojí na příběhu o Ježíšově narození. Toto vyprávění však nedostává v českých domácnostech během Vánoc mnoho prostoru. Bez Ježíšova příběhu však Vánocům těžko porozumíme.  

Proto Vás chceme pozvat, abyste před jejich symbolikou právě letos neutíkali. Pojďte se do ní spolu s námi ponořit a znovu objevit původní smysl Vánoc. Doufáme, že až kurz dokončíte, podstata Vánoc už pro vás nikdy nebude tajemstvím.

Nemusíte být křesťanem, aby Vám křesťanské poselství Vánoc mělo co nabídnout. Naopak: Křesťanské Vánoce jsou tu pro všechny bez rozdílu!

Kurz, který si právě prohlížíte, vznikl na motivy stejnojmenné knihy Timothy Kellera, která nás natolik oslovila, že jsme rozhodli její myšlenky sdílet i formou krátkého online kurzu. Velké díky patří lidem za nakladatelstvím Biblion, díky jejichž skvělé práci je kniha dostupná ke koupi v češtině. S jejich laskavým svolením také mohl vzniknout tento kurz!

Obsah kurzu

1. Úvod
Začít tento kurz
Jak to bude probíhat
2. Světlo v temnotách
2.1. Temnota
2.2. Potřeba světla
2.3. Světlo
2.4. Zdroj světla
3. Význam příběhu
3.1. Vánoční příběh v Bibli
3.2. Dobrá rada
3.1. Hodnoty
3.2. Hodnoty obráceně
3.3. Předsudky
3.4. Dokonalý pokoj
3.5. Bůh Pokoje
4. Význam hrdiny příběhu
4.1. Ježíšovo božství
4.2. Ježíšovo lidství
4.3. Stále s námi
4.4. Usvědčení
4.5. Odvaha
5. Království a víra
5.1. Herodes
5.2. Konkurence
5.3. Mariina víra
5.4. Otevřená mysl
6. Žádná pohádka
7. Vánoce po celý rok
8. Závěrem
Hodnocení
Více z Course categories: HledamBoha.cz
Více z Course categories: HLEDAMBOHA