Jak se vypořádat se strachem a úzkostí - Kurzy o životních a duchovních otázkách

Je možné, že si teď říkáte, že úzkost může být dost podobná stresu. A máte pravdu! Stres se asi nejvíce liší od úzkosti v tom, že je poměrně snadné zjistit, z čeho pramení. Nejčastěji to je z důvodu náročného období ve škole nebo v práci. Vzpomeňte si třeba na to, když jste se ráno chystali do školy, a vzpomněli jste si, že jste neudělali úkol hned na první hodinu. Nebo když vám v náročném období v práci onemocní kolega nebo kolegyně, a vy celý týden musíte pracovat na 150%, a stejně nevíte, jestli splníte potřebné cíle. To jsou chvíle, kdy zažijeme stres.

Stres je stav organismu, který je obecnou odezvou na jakoukoliv výrazně působící zátěž – fyzickou nebo psychickou.

Stres však není ve své podstatě vůbec špatný stav. Je to stav, který nás napumpuje adrenalinem a uvede do pohotovosti, abychom náročné situace v životě zvládly. Když plánujeme svatbu nebo narozeninovou oslavu pro dobrého přítele, a chceme, aby bylo všechno co nejlépe připravené, také zažíváme stres! 

Stres by však měl po náročné události nebo období odeznět. Pokud přetrvává, může skutečně přerůst v úzkost. Proto je důležité po tom, co si projdeme stresující epizodou, patřičně odpočívat a načerpat zpět energii, kterou jsme ztratili.

Pokud jsme často vystavováni stresujícím situacím, odrazí se to na našem zdravotním stavu. Myslete tedy i na dobré plánování svých aktivit a práce v souladu s vaším osobním životem, abyste se zbytečně nenapínali více, než vaše síly zvládnou!


Jste připraveni začít?

Přihlaste se do tohoto online kurzu zdarma!

Začít tento kurz