Jak se vyrovnat se sexuálním zneužitím? - Kurzy o životních a duchovních otázkách

V průběhu kurzu se setkáte s myšlenkami z různých perspektiv:

První z nich jsou faktické informace, které vychází zejména z výše uvedené knihy a dalších zdrojů (viz na konci kurzu).

Další myšlenky pochází od těch, kteří prošli podobnou zkušeností jako Vy, a prožili to, co se někdy označuje jako “uzdravení”. Jejich myšlenky Vám možná pomůžou najít slova k vyjádření toho, co se Vám zatím zdá nepopsatelné, a najít naději, že i Vy můžete najít řešení ve své situaci. Snad to bude pro Vás i povzbuzením, že nejste sám/sama, kdo něco takového prožil/a.

V kurzu je také prostor pro uvědomění si a vyjádření Vašich vlastních myšlenek. Možná Vás do teď nikdo neposlouchal, neodvážil/a jste se to nikomu říct, měl/a jste pocit, že to ani říct nemůžete, nebo Vám dokonce někdo vyhrožoval a zastrašoval Vás, abyste to nikomu neříkal/a. Většině lidí s touto zkušeností se to stává. Rovněž ale mají zkušenost, že mluvit o svém příběhu je samo o sobě uzdravující. Chceme Vám dát možnost to také zažít. Možná se Vám to nepodaří hned a možná to pro Vás bude cesta na několik let. Zde snad najdete odvahu začít.

Poslední myšlenky pochází od Ježíše (z Bible). Ty jsou součástí kurzu proto, že web HledamBoha.cz je křesťanský a předpokládáme, že i nějací křesťané, pro které je tato perspektiva důležitá, si budou tímto kurzem procházet. Možná si říkáte, co má Ježíš (Bůh), kterého popisuje Bible, společného se sexuálním zneužitím? Možná ho neznáte a ani znát nechcete, a už vůbec Vás nezajímá, co k tomu chce říct. Nebo je Vaše zkušenost se sexuálním zneužitím dokonce důvodem, proč už s ním nechcete mít nic společného. A to vše je v pořádku. Berte to ale jako výzvu přemýšlet nad tím, jestli třeba něco z toho, co on zažil a říkal, má něco společného s tím, co teď prožíváte Vy. Nemusíte to brát vážně a nakonec je to na Vás, co si z tohoto kurzu odnesete. ;) 

Jste připraveni začít?

Přihlaste se do tohoto online kurzu zdarma!

Začít tento kurz