PročJežíš? - Kurzy o životních a duchovních otázkách

Je vlastně dost zvláštní, že po všech těch stoletích ještě pořád o Ježíši mluvíme.

Tady je pár faktů o jeho životě:

• Nikdo neví, kdy se přesně narodil, ale jeho narození rozdělilo dějiny světa na dvě části: na období „před Kristem“ (před naším letopočtem) a „po Kristu“ (našeho letopočtu).

• Nikdy nenapsal žádnou knihu, ale bylo o něm napsáno více knih než o kterékoli jiné osobě v dějinách.

• Bible, v níž je popisován jeho život, byla přeložena celá nebo alespoň zčásti do více než 1 500 jazyků. Každý rok se prodá kolem 40 miliónů výtisků.

• Nikdy nenamaloval jediný obraz, nenapsal jedinou báseň nebo hudební dílo, ale jeho život a učení inspirovaly více písní, básní, filmů a jiných uměleckých děl než život kohokoli jiného.

• Nikdy neshromáždil armádu. Nikdy nevlastnil palác. Nikdy nebyl vládcem, ministrem ani prezidentem. Nikdy nezamýšlel založit náboženství. Ale přesto není nikdo uctíván milióny lidí tak jako on.

Jeho život začal zcela obyčejně, ačkoli s jeho narozením se pojí řada neobvyklých událostí. V dospělosti se nejdříve živil jako tesař. Až ve třiceti letech začal putovat po Izraeli a okolí a učit lidi o Bohu.

Díky zázrakům, které dělal, v něm lidé viděli proroka. Ačkoli si ho chodily poslechnout davy lidí, měl jen několik věrných následovníků. To se změnilo až po jeho smrti.

Jak se změnili Ježíšovi následovníci?

Jste připraveni začít?

Přihlaste se do tohoto online kurzu zdarma!

Začít tento kurz