Odpuštění - Kurzy o životních a duchovních otázkách

Úvod

Tento kurz jsme vypracovali, aby vám pomohl s tolik náročným a konfrontujícím procesem. Funguje jako takový soubor dopravních značek na cestě odpuštění. Rádi bychom, abyste věděli, že bohužel není v našich schopnostech ani naším cílem poskytnou odpovědi na všechny vaše otázky. Spíše bychom rádi položili relevantní otázky vám. Otázky, které vám pomohou růst, a poskytnou vám inspirativní a motivující příběhy lidí, kteří tuto cestu odpuštění už dříve procházeli.


Přesvědčení 

Všichni žijeme svůj život na základě určitých základních přesvědčení. Autoři tohoto kurzu jsou motivováni křesťanským přesvědčením. Jsme však také přesvědčení, že téma odpuštění je univerzální a nemělo by si jej nárokovat žádné konkrétní náboženství. Bez ohledu na vaše osobní přesvědčení tak věříme, že vám tento kurz pomůže na vaší osobní cestě k odpuštění.

Skutečné příběhy

Tento kurz nenabízí pouze teoretické informace, ale také sdílí skutečné životní příběhy. Najdete je pod odkazy označenými „ŽIVĚ“. Příběhy v kapitolách „ŽIVĚ“ jsou ve videích, která jsou anglicky, ale nejsou moc složitá na pochopení i pro začátečníky. Během několika následujících dní pro Vás však budeme mít hotové titulky.

Termíny

V tomto kurzu budeme ty, kteří někomu ublížili, označovat za „pachatele“. Zní to možná děsivě, ale je to nejjednodušší označení někoho, kdo spáchal něco, co vás zranilo. 

Také zde mluvíme o Komisi pro pravdu a usmíření. Jedná se o instituci, která byla zřízena v Jihoafrické republice v roce 1996, po ukončení apartheidu. Schválil ji Nelson Mandela a předsedal jí Desmond Tutu. Cílem bylo vyprávět příběhy obětí i pachatelů a smířit obě dvě strany. Pachatelé pak dostali možnost požádat o amnestii.

Úkoly

Aby byl kurz aplikovatelný na praktické situace, najdete v lekcích osobní úkoly. Rádi bychom vás povzbudili, abyste jim opravdu věnovali nějaký čas. Neprocházejte kurz příliš rychle. Dejte sami sobě všechen čas, který potřebujete na zpracování témat, úkolů a náročných otázek.

Poznámka: Úkoly v rámci části lekcí jsou soukromé a jsou uloženy na vašem osobním účtu. Nikdo jiný vaše odpovědi nebude kontrolovat či pročítat. Můžete použít jak formuláře v kurzu, tak svůj vlastní zápisník k zapsání svých odpovědí a mít je někde s ostatními materiály.

Není povinné si zapisovat odpovědi nebo poznámky v online kurzu. Odpovědi jsou pouze pro vaše oči. A zůstanou vám k dispozici, i když kurz dokončíte. Nicméně doporučujeme mít k ruce alespoň zápisník :)

Nepospíchejte

Kurz je koncipován tak, že jej nemáte projít na jeden zátah. Než budete moci přejít k některým z témat, budete muset počkat do dalšího dne, abychom vám pomohli s trpělivostí a neprojeli jste kurz příliš rychle. :)

Každá lekce vyžaduje přibližně 30 minut vašeho času. Ale může to trvat trochu déle, pokud budete na svých úkolech pilně pracovat. Proto má kurz časovou dotaci 40 dní. To znamená, že máte dostatek času jeho projetí.

Potřebujete si popovídat?

Během kurzu můžete zjistit, že si potřebujete s někým osobně promluvit. Neváhejte a pošlete e-mail přes tlačítko „Kontaktovat koordinátora“ nebo na adresu info@hledamboha.cz. Co nejdříve obdržíte odpověď od někoho z našeho týmu. Neváhejte se ptát. Také můžete napsat přímo teď do našeho Online rozhovoru a mít dostupného kouče, kdykoli narazíte na problém nebo si budete chtít s někým promluvit!

Je možné, že zde hledáte podporu v náročné oblasti zneužití. Pokud je to tak, doporučujeme nejdříve projet náš kurz Jak se vyrovnat se sexuálním zneužitím, který plně respektuje Vaše soukromí. Studuje se individuálně (bez e-kouče či průvodce) a můžete ho studovat i paralelně s Odpuštěním. Kvůli náročnosti tématu však doporučujeme je projít pomalu a postupně. Do všech kurzů se vždy můžete přihlásit znovu :)

Jste připraveni začít?

Přihlaste se do tohoto online kurzu zdarma!

Začít tento kurz