Odpuštění - Kurzy o životních a duchovních otázkách

TÉMA 1: Co je odpuštění?

Všichni, každý z nás ze zkušenosti víme, jaké to je být zraněný. Čím více lidí znáte a čím hlouběji nahlédnete do jejich životů, tím více si uvědomíte, že si všichni neseme jizvy minulých zápasů. Někteří si nesou menší zranění. Jiní mají za sebou celoživotní zraňující zkušenosti jako šikanu, týrání, křivé obvinění nebo něco ještě horšího.

Jaká je vaše motivace projít si tento kurz?

Možná, že i váš každodenní život ovlivňuje událost z vaší minulosti. To může být dobrý důvod, proč si projít tento online kurz.

Nyní jste udělali první krok. Rozhodli jste se na tom pracovat. Nepřijmout současnou situaci, osvobodit se z vězení, které vás drží jako oběť, nebo z toho temného koutku, kde jste skryli všechna svá tajemství.

Doufáme, věříme, že budete mít odvahu vytrvat. Cesta odpuštění je totiž cestou ke svobodě - v první řadě pro vás. Je to cesta k návratu na místo, kde můžete být skutečně sami sebou.

„Rád bych se s vámi podělil o dvě jednoduché pravdy: není nic, co by se nedalo odpustit, a nikdo, kdo by si odpuštění nezasloužil. Když dokážete vidět a pochopit, že jsme všichni propojeni – ať už narozením, okolnostmi nebo jednoduše naším sdíleným lidstvím – pak poznáte, že je to pravda.“ - Desmond Tutu.

Kniha odpuštění

Vynikající kniha o odpuštění, kterou si můžete přečíst, je Kniha odpuštění: Čtyři cesty k uzdravení sebe a našeho světa od arcibiskupa Desmonda Tutu a jeho dcery, reverendky Mpho Tutu.

Arcibiskup Tutu byl prezidentem Komise pravdy a usmíření v Jihoafrické republice. V roce 1984 obdržel Nobelovu cenu za mír za svůj boj proti apartheidu. Byl prvním černým arcibiskupem pro anglikánskou církev v Jihoafrické republice.

Kniha Odpuštění byla při přípravě tohoto kurzu hlavní inspirací.

Knihu si můžete pořídit v angličtině zde.

Ale nebojte: k absolvování tohoto kurzu nemusíte číst Knihu odpuštění!

Jste připraveni začít?

Přihlaste se do tohoto online kurzu zdarma!

Začít tento kurz