Odpuštění - Kurzy o životních a duchovních otázkách

Předchozí téma se zabývalo vyprávěním vašeho příběhu. To je nanejvýš důležité. Pomáhá pochopit, co se skutečně stalo a jaký dopad to na vás mělo. Pokud nedokážete vyprávět svůj příběh, nebudete schopni odpustit.

Všichni odborníci v oblasti odpuštění ale také říkají, že je důležité začít pak vyprávět nový příběh. Pokud to dokážete, je to znamením uzdravení a znovunalezené integrity. Ale co znamená nový příběh?


Příběh o vás a druhém člověku

Když začnete vyprávět svůj příběh, je většinou zaměřen na vás samotné, na věci, které se staly, na bolest, kterou jste cítili.

Pokud začnete vyprávět nový příběh, pak už není jen o vás, ale také o druhém člověku. O lidskosti. Pak váš otec nemusí být jen člověk, který vás v opilosti bil, ale také ten, kdo vyprávěl legrační vtipy a se kterým sdílíte lásku ke krásným autům. Vaše matka nemusí být jen člověk, který vás nikdy neocenil, ale také ta, kdo vás naučil se o sebe postarat a s kým sdílíte svoji hrdost. A opilý řidič může být člověk, který udělal obrovskou chybu, ale také zažil velké těžkosti, které zkrátka nezvládl.

Z oběti hrdinou

Jakkoli se to nyní zdá obtížné, můžete i vy objevit nový příběh, který vás změní z oběti na vítěze. To, že se stanete hrdinou, neznamená, že bolest pominula. Znamená to, že už nejste obětí zcela určovanou svými minulými zkušenostmi. Neutíkáte před realitou, ale existujete v ní jako uzdravený člověk, který v boji o mír a pokoj zvítězil.


Jedna věc je jistá: v životě se setkáme s utrpením. Ale to, jak se s ním vypořádáme, si můžeme určit sami. Necháte utrpení, aby z vás vždy udělalo oběť, zahořknete a stáhnete se sami do sebe? Nebo se rozhodnete utrpení vzít jako těžkou a bolestnou kapitolu, která vás ale učiní silnějším?

Jak můžete využít utrpení k tomu, abyste se stali silnějšími? Například růstem v soucitu a v tom, že budete aktivně pracovat na tom, aby stejné utrpení nepotkalo ostatní.

Můžete svobodně vyprávět svůj příběh znovu a jinak. A můžete v něm být hrdinou.

Jste připraveni začít?

Přihlaste se do tohoto online kurzu zdarma!

Začít tento kurz