Nebe, peklo, ráj - Kurzy o životních a duchovních otázkách

1.2 Všichni jsou dost dobří


Pokud se necítíme nějak extra dobří a nejsme si jisti, jak na tom jsme, tak ještě můžeme říct jednu věc. A sice, že každý je přece dost dobrý. Že nakonec se „tam“ potkáme všichni, ať už jsme tady na zemi věřili čemukoli. Budeme tam všichni spolu a bude nám krásně.

Ale počkat... To by nejspíš znamenalo, že by tam byli i masoví vrazi, pedofilové, Hitler, Stalin i všichni další zlí lidé. Potom si musíme položit otázku, kde je nějaká spravedlnost. Mohu si například celý život vydělávat jako nájemný vrah, a stejně se dostat na stejné místo jako partneři, rodiče a přátelé lidí, které jsem zabil? Mohu unášet nezletilé dívky a prodávat je do nevěstinců a skončit na stejném místě jako jejich rodiče? To nezní úplně fér...

Je zajímavé, že žádný z náboženských systémů, které na světě existují, nic takového nenaznačuje. Ať už je to Bible, Korán, kniha Mormon nebo hinduistické knihy. Takže pokud toto chceme tvrdit, pak nemůžeme vycházet z žádného známého náboženského přesvědčení, ale musíme si vytvořit vlastní filosofii. 

Jste připraveni začít?

Přihlaste se do tohoto online kurzu zdarma!

Začít tento kurz